Esileht

Vaata kevadet uue pilguga

LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) silmatilku kasutatakse allergiliste silmapõletike ennetamiseks ja raviks. Parim tulemus saavutatakse siis, kui ravi alustatakse enne taimede ja puude õitsemisperioodi.

Allergilise silmapõletiku raviks

LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) silmatilgad võimaldavad kevadet nautida säravate silmadega. LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) on loodud allergilise silmapõletiku ennetamiseks ja raviks. 

Kui teate, et teil esineb õietolmu perioodil allergia sümptomeid, alustage ravi enne sümptomite ilmnemist – eelistatavalt nädal või kaks enne õitsemisperioodi algust.

Sobib pikaajaliseks kasutamiseks

LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) sobib silma allergiliste reaktsioonide pikaajaliseks ja ka aastaringseks raviks. Allergiliste reaktsioonide ajal on soovitav kontaktläätsede kandmisest loobuda. Kui on vaja kanda kontaktläätsi LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) ravi ajal, siis tuleb läätsed enne ravimi tilgutamist silmast ära võtta ja tagasi võib panna, kui tilgutamisest on möödunud 15 minutit.

Kuidas ära tunda?

Allergilise silmapõletiku sümptomid:

  • silmade sügelus, punetus ja kipitus 
  • silmade vesisus ja/või kerge rähmasus 
  • silmade valgustundlikkus 
  • purutunne silmas
  • sidekesta ja silmalaugude paistetus
Kuidas ravida?

Allergilise silmapõletiku sümptomeid ravitakse LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) silmatilkadega.

Santen

Santen OY on Põhja-Euroopa juhtiv silmaravimite tootja. Santen arendab säilitusaineteta preparaate silmahaiguste raviks.

LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) 20 mg/ml silmatilgad, lahus. Toimeaine: naatriumkromoglükaat 20 mg/ml. Kasutamine: allergilise konjunktiviidi raviks ja ennetamiseks. Annustamine: tavaline annus täiskasvanutele ja üle 4-aastastele lastele on 1...2 tilka mõlemasse silma 4 korda päevas. Alla 4-aastastele lastele vaid arsti ettekirjutuse järgi. Sesoonse (aastaajast sõltuva) allergilise konjunktiviidi ravi tuleks alustada kohe, kui ilmnevad esimesed haigustunnused, või alustada ravimi kasutamist profülaktiliselt enne taimede ja puude õitsemisperioodi. Ravi tuleb jätkata kogu õietolmuperioodi vältel. Ärge kasutage LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) silmatilkasid, kui olete allergiline (ülitundlik) naatriumkromoglükaadi või LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) silmatilkade mõne koostisosa suhtes. Kasutamine koos teiste ravimitega: palun informeerige oma arsti, kui te kasutate või olete hiljuti kasutanud mingeid muid ravimeid, kaasa arvatud ilma retseptita ostetud ravimeid. Muud samal ajal kasutatavad ravimid LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) silmatilkasid ei mõjuta. Rasedus ja imetamine: enne ravimi kasutamist pidage nõu oma arsti või apteekriga. Autojuhtimine ja masinatega töötamine: LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) silmatilgad ei mõjuta autojuhtimist ega teravat nägemist nõudvaid toiminguid. Oluline teave mõningate LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) koostisainete suhtes: LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) silmatilgad sisaldavad säilitusainena bensalkooniumkloriidi. Bensalkooniumkloriid võib ladestuda pehmesse kontaktläätse ja võib muuta kontaktläätse värvust. Kui on vaja kanda kontaktläätsi LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) ravi ajal, siis tuleb läätsed enne ravimi tilgutamist silmast ära võtta ja tagasi võib panna, kui tilgutamisest on möödunud 15 minutit. Võimalikud kõrvaltoimed: nagu kõik ravimid, võib ka LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi kõigil neid ei teki. LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) silmatilgad on hästi talutavad. Pärast tilgutamist võib esineda mööduvat kipitust või ärritusnähte silmas ning mööduvat hägusat nägemist. Ülitundlikkust esineb väga harva. LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) silmatilgad sisaldavad säilitusainet bensalkooniumkloriid, mis võib põhjustada silmade ärritust. Säilitamine: hoidke seda ravimit laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas. See ravimpreparaat ei vaja säilitamisel eritingimusi. Ärge kasutage LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) silmatilku pärast pakendile märgitud kõlblikkusaega. Kõlblikkusaeg viitab selle kuu viimasele päevale. Pärast pudeli esmakordset avamist võib tilkasid kasutada 28 päeva jooksul. Pakend: LECROLYN® (naatriumkromoglükaat) silmatilgad 20mg/ml 10 ml. Apteegist saadaval ilma retseptita. Tutvuge pakendis oleva infolehega. Kaebuste püsimisel pidage nõu arsti või apteekriga.